Archiv aktualit

30. 12. 2015
Hřebčín Permoník přeje všem svým příznivcům šťastný a úspěšný nový rok 2016!

20.9.2015
Dne 20.9.2015 se konal v Lysé nad Labem XI. Národní šampionát Shetland pony. Za náš hřebčín nastoupila ve třídě mladých Permonik Aristocratt v majetku paní MVDr Petry Březinové a umístila se na třetím místě.
Ve třídě hřebci a valaši tříletí a starší se sešli dva zástupci našeho hřebčína Gádžo Permoník paní L. Ondřejové, který obsadil druhé místo ve třídě s titulem Vícešampion kategorie mini. A Locksley Permoník paní Jany Vrkoslavové byl třetí.
Gádžo Permoník také vyhrál Chovatelský pohár hřebčína Aslan i Pohár Anne a Kenna Scottových. Z umístění našich odchovů máme velikou radost !

9.2015
V září 2015 se u nás byla podívat na poníky malá Maruška od sousedů. Moc si s nimi rozuměla a nejvíc s malou Permonik Candy a s Myreton Daffodil.

28.8.2015
Návštěva Renaty Markové s dcerou Karolínou na Vráži. I přes časové vytížení stačila Renata udělat několik fotek, za které moc děkuji!

Eiger Izzard Eiger Izzard Eiger Izzard 3. 5. 2015
Dnes jsme přivezli od paní Lucky Kočovské hřebečka Eiger Izzard. Je to krásný ryzáček s úžasným krevním vedením "pasující" na naše klisny. Je to minishetland 83 cm KV dovezený z Velké Británie. Má britskou i českou licenci pro chov shetlandských poníků. Izzard byl zapůjčen do našeho hřebčína pro letošní chovnou sezonu a kromě našich klisen je k dispozici i jiným zájemcům o připouštění.

16. 1. 2015
přijela k nám Lucka Kočovská, hřebčín Viklan Kadov. Bylo krásné, slunečné počasí a kromě hezky prožitého dne máme od Lucky spoustu krásných fotek našich poníků.
Další foto ve fotogalerii!

klisnička Permonik Candy, 8 měsíců určitě jediný v České republice pasoucí se klisny April a Daffodil 10. 1. 2015
foto: Kamila Skalická

29. 12. 2014
Hřebčín Permoník přeje všem svým příznivcům šťastný a úspěšný nový rok 2015!

Romi Trinity Trinity říjen 2014
Moje vnučka Kamila s kamarádkou trénují

23. 8. 2014
Chovatelský den v Zemském hřebčinci Písek. Dekorování koní, kteří se umístili na předních místech ankety "Nejkrásnější kůň ČR roku 2014". Hřebeček z našeho chovu Locksley Permoník získal ve velké konkurenci malých i velkých koní krásné druhé místo. Blahopřejeme jemu i jeho majitelce Janě Vrkoslavové a přejeme jim ještě hodně dalších chovatelských úspěchů!

srpen 2014
Prázdninová návštěva vnuček Natálky a Kamilky!

4. 6. 2014
se narodila černá kobylka Permonik Candy. Matkou je naše Athelney Coco a otec Kerswell Schnapps. Oba import GB. Candy bude také zapsána v GB.

17. 5. 2014
narození hnědého, strakatého hřebečka Permonik Storry. Je z matky Myreton Daffodil po otci Kerswell Schnapps. Bude zapsán v plemenné knize Velké Británie a bude mít originál britský průkaz původu.

11. 4. 2014
se konala v Kadově licentace hřebců shetland pony. Náš hřebčín předvedl mladého tříletého hřebečka z našeho chovu Gádžo Permoník. Ten se prezentoval moc hezky a byla mu udělena licence pro chov shetlandských pony v ČR s 8 body. Měří 82 cm. Po vyřízení zápisů bude zřejmě nabízen k prodeji.

16. 3. 2014
umístění orientační tabule na našem domě. Malba je dílem kamarádky, paní Táni Brukové.

8. 1. 2014
se u nás zastavila paní Lucka Kočovská - hřebčín Viklan Kadov. Fotila naše poníky a pořídila mnoho krásných fotografií.
Ostatní foto v rubrice galerie!

23. 12. 2013
Hřebčín Permoník přeje všem svým příznivcům hodně vánoční pohody a vše nejlepší v Novém roce!

15. 11. 2013
navštívila nás paní Renata Marková z renomovaného moravského hřebčína Markes a fotila naše poníky. Je autorkou všech nových fotografií.

8. 10. 2013
náš hřebčín má nový přírůstek. Ze ZOO - Ohrada - Hluboká nad Vltavou, jsme si přivezli letošní odstávče, malou hnědku, klisničku RASTY. Je to přímá sestra naší Romi po Chew Valley Sonny z Rietje V.T. Hongerveld.

Gádžo Permoník Gádžo Permoník Gádžo Permoník Locksley Permoník Locksley Permoník 22. 9. 2013
- jsme se účastnili Národního šampionátu shetlandských pony v Lysé nad Labem. Výstavu posuzovala rozhodčí z Velké Británie, paní Lara Stevens - Catchpool Stud - Wales. Ve třídě mladých pony 1-2 roky jsme vystavovali dvouletého hřebečka Gádžo Permoník (Halstock Gobstopper - Myreton Daffodil). Náš mladý šimlík se předvedl moc hezky a stal se vítězem své třídy. V Šampionátu minishetlandů získal titul "Vícešampion" za svým bývalým stájovým kolegou, pětiletým ryzákem Locksley Permoník paní Jany Vrkoslavové, který získal všechny tituly, které na této výstavě mohl. Stal se "Národním šampionem shetland pony", získal "Pohár Anne a Kenneta Scottových" (nejlepší český odchov) a nakonec mu byl udělen titul "Supreme šampion" (šampion celé výstavy). Z úspěchů obou našich odchovanců máme velikou radost!!!

23. 4. 2013
Narození malinké rezavobílé kobylky PERMONIK Aristocratt. Je z matky Ysguborfawr April po otci Kerswell Schnapps. Aristocratt bude zapsána v plemenné knize Velké Británie a bude jí vystaven originál britský průkaz původu.

28. 2. 2013
navštívila nás Lucka Kočovská - hřebčín Viklan - Kadov a udělala spoustu hezkých fotografií našich poníků. Viz. web - Permoník.

20. 1. 2013
dnes k nám přijely moje vnučky Kamila a Natálka. Velice si s poníky rozuměly!

1. 1. 2013

8. 9. 2012
VIII. Národní šampionát Shetland pony a výstava původních britských plemen pony PARDUBICE
Výstavu posuzoval pan Ken Scott, Kerryston Stud, Scotland. Po dvouleté přestávce jsme vystavovali našeho bílého hřebce Halstock Gobstopper. Ten opět nezklamal a potvrdil své kvality! Stal se vítězem třídy hřebci a valaši tříletí a starší i šampionem kategorie mini shetlandských pony. V Národním šampionátu České republiky (všech shetland pony, standard i mini), získal titul Senior vícešampion ČR a v šampionátu celé výstavy titul Vícešampion výstavy.
Bonusem pro náš hřebčín Permoník byl ještě putovní pohár Anne a Kennetha Scottových, za nejlepšího shetlanda českého chovu. Ten získal licentovaný hřebec Locksley Permoník, paní Jany Vrkoslavové, který současně obdržel i titul vícešampion kategorie mini shetlandů.
Autor fotografií paní Marie Prokůpková.

2. - 4. 8. 2012
Jsem společně s několika přáteli z klubu SHP navštívila Holandsko, kde se v Ermelu konala Mezinárodní výstava shetlandských poníků k 75. výročí založení plemenné knihy.

14. 7. 2012
Dnešní den byl prodán hřebeček Scotty Permoník.

26. 5. 2012
odjíždí náš plemenný hřebec Scotty Permoník na Moravu, na připouštěcí stanici v Zubří. Zde bude až do konce připouštěcí sezony působit v chovu.

21. 4. 2012
Dnes v podvečer se naší Myreton Daffodil narodila malá kobylka Daisy Permoník (po Halstock Gobstopper). Má velice zajímavou barvu. Je prokvetlý golden dun a zřejmě bude ještě vybělovat.

14. 4. 2012
Jsme se s naším mladým hřebečkem Scotty Permoník zůčastnili licentace hřebců v Litohošti. Ze šesti minishetlandů se umístil na 1. místě. Byl ohodnocen licentační komisí 7,5 body a uznán do chovu shetlandských poníků v ČR.
Scotty je nabízen k prodeji!

17. 12. 2011
Hřebec Grandios Permoník odjíždí do svého nového domova. Přejeme jemu i novému majiteli hodně štěstí!

3. 12. 2011
Prodej mladé klisničky Andante Permoník a její odvoz do hřebčína Viklan, Lucky Kočovské.

26. 11. 2011
Přijela do našeho hřebčína posila z Velké Británie v podobě dvou shetlandských poníků - hřebečka Kerswell Schnapps a kobylky Athelney Coco. Máme z nich velikou radost a moc za ně děkujeme paní Jane Dennis - hřebčín Kerswell a paní Sue Houwie - hřebčín Athelney. Poděkování patří také dopravci z Velké Británie, firmě John Parker. Ti dovezli poníky v naprostém pořádku z Exeteru v Devonu, až k nám.

3. 9. 2011
Na závěr letošní sezony se konala v Pardubicích Národní výstava shetlandů. Ve třídě Mladí pony - dvouletí mini jsme vystavovali kobylku z našeho chovu Mystery Permoník, která je nyní v majetku pana R. Synka. Mystery se předvedla velmi dobře a vyhrála svoji třídu, stala se Šampionem kategoriea ještě získala titul Junior vícešampion shetland pony. Přivezla domů, svému majiteli tři krásné poháry a floty. Tentokrát jsme měli svého zástupce i ve standardních shetlandech. Ve třídě Mladí pony - dvouletí, měla svoji premiéru naše klisnička Andante Permoník. Byla poprvé na výstavě. I přes to, se umístila na pěkném třetím místě a byla dekorována krásnou flotou. Výstavu posuzovala paní Carolyn M. C. Pleass, Transy Stud, Velká Británie.

25. 6. 2011
Tento den jsme se účastnili výstavy koní malých plemen v areálu zámku Konopiště. Grandios Permoník - první ve třídě hřebců SHP mini a titul vícešampiona minishetlandů. Mystery Permoník - vyhrála třídu mladých mini. Royal Jewel Permoník - vítěz třídy klisen mini a získala titul šampion.

Grandios Permoník Mystery Permoník Royal Jewel Permoník

16. 6. 2011
Tak máme opět nový přírůstek. Přivezli jsme si roční klisničku ROMI, hnědku, ze ZOO - Ohrada Hluboká nad Vltavou.

2. 6. 2011
Dnes odjela Mystery Permoník do svého nového domova. Je svými novými majiteli milována a vzorně opatrována.

27. 4. 2011
V našem hřebčíně se narodilo další hříbě. Ysguborfawr April porodila malého hřebečka. Je blue roan a jmenuje se General Major Permoník.

17. 04. 2011
Před půlnocí se naší Chew Valley Iris narodilo hříbátko. Je to holčička a dostala jméno Isca Permoník. Bude šiml. Zatím je s maminkou v porodním boxu a ven chodí pouze na vycházky. Jakmile ji zaschne "pupík", půjdou obě do stáda k ostatním koníkům.

8. 4. 2011
Licentace hřebců shetlandský pony KADOV
O udělení licence se ucházel také hřebec z našeho chovu Prince Permoník. Letos tříletý ryzák z Marcha v .d. Hegelsom po Pico, majitelky paní ing. M. Novákové. Uspěl velmi dobře. Ze sedmi hřebců byl 2-3 se 7,6 body a byl zařazen do chovu shetlandských poníků v ČR.

02. 04. 2011
Dne 29. 3. 2011 se naší Myreton Daffodil narodilo první hříbě. Je to malý hřebeček a jmenuje se Gádžo Permoník. Bude šiml a má se čile k světu. Matka i hříbě jsou OK!

15. 10. 2010
Dnes jsme se dočkali nového přírůstku do našeho hřebčína. Je to klisna Bermar Trinity a získali jsme ji od našich přátel v hřebčíně Ardanbeag ve Skotsku. Je to hnědka, narozena 21. 3. 2007. Má super charakter. Je velice milá a přítulná, jako psík. Máme z ní velikou radost.

03. 07. 2010
Dne 3. července 2010 jsme se zúčastnili Regionální výstavy shetlandů a ostatních malých plemen koní v Plasech. Poníky hodnotila posuzovatelka z UK, paní Sandra Seward. Za náš hřebčín nastoupila do třídy mladých koní 1-2 roky Mystery Permoník a umístila se mezi čtyřmi poníky na krásném druhém místě. Ve třídě hřebců jsme měli Halstock Gobstoppera, který soupeřil s Picem. Gobík potvrdil své kvality a zvítězil. Stal se vítězem třídy, šampionem kategorie a šampionem dospělých shetlandů.

12. 06. 2010
První výstavou, které jsme se s našimi poníky letos zúčastnili, byla III. Moravská výstava shetland pony v Tetčicích u Brna. Konala se 12. 6. 2010 a posuzovala ji paní J. Barry z Velké Británie. Naši shetlandi nám opět udělali obrovskou radost a získali několik krásných cen. Ve třídě mladí koně 1-2 roky zvítězila Mystery Permoník. Myreton Daffodil zase vyhrála klisny tříleté a vše dovršil náš Halstock Gobstopper, který vyhrál třídu hřebců a získal titul Šampion kategorie.

13. 04. 2010
Dnes se nám narodil hřebeček Genius Loci Permoník. Je po Halstock Gobstopper z Marcha v. d. Hegelsom. Bude v barvě tmavě hnědý roan. Je to pěkný rošťák, již nyní začíná prohánět holky!

15. 11. 2009
Do našeho hřebčína se vrátil hřebec Grandios Permoník, který se u nás narodil v roce 2005 z Halstock Anity po Halstock Gobstopperovi. Je v typu svého otce, bělouš se silnou kostru. V letošním roce byl v Písku zlicentován a zapsán do plemenné knihy SHP s 8 body, elita. Grandios nosí i tahá. V roce 2010 bych jej chtěla prezentovat na výstavách a najít mu vhodný nový domov, kde by byl využit v chovu. Kromě pěkného exteriéru má i velmi kvalitní původ. Je prošlechtěn na špičkové anglické linie Kerswell, 3,3 na plemeníka roku 2005 ve Velké Británii, na známého New Park Chieftaina.

9. 11. 2009
Dnes jsme se po několika měsících dočkali příjezdu další klisničky minishetlanda, která posílí naše chovné stádo. Jmenuje se Ysguborfawr April, má velmi zvláštní barvu, označenou v passportu jako "žlutá plavka" a byla zakoupena během naší červencové návštěvy Skotska.

15. 10. 2009
Zopakovali jsme si cestu do Skotska, tentokrát přímo na aukci shetland pony, která se konala v Thaistone Centru nedaleko Aberdeenu. Tato aukce, jež je zároveň i společenskou událostí, přitahuje chovatele shetland pony nejen z celé Velké Británie, ale i ze zahraničí. Nabídku byla opravdu značná, od vybavení pro poníky, přes publikace až po oba typy shetland pony ve všech věkových kategoriích. Atmosféra byla opravdu neopakovatelná a tak i přesto, že jsme nevydražili žádného poníka, byl celý výlet jedinečným zážitkem.

3. 10. 2009
Rozloučili jsme se s Patriotem Permoníkem, který dnes odcestoval do nového domova. Přejemu mu hodně štěstí a jeho novým majitelům spoustu radosti s jejich novým přírůstkem.

5. 9. 2009
Na závěr sezóny jsme se zúčastnili V. Národního šampionátu shetland pony v Pardubicích. Akce byla vydařená a naši poníci si opět přivezli několik krásných umístění. Myreton Daffodil zvítězila ve třídě ˆ„mladí pony 1-2 roky“ a získala titul Junior šampion. Halstock Gobstopper obsadil první místo ve třídě „hřebci a valaši 4letí a starší“ a zároveň se stal i šampionem kategorie minishetlandů.

15. 8. 2009
Zúčastnili jsme se I. Shetland pony show pořádané Stájí Dominika v Jezdeckého klubu Podkrušnohorského zooparku Chomutov. S výsledky našich poníků jsme více než spokojeni. Halstock Anita - 1. místo v lead reinu. Myreton Daffodil - vítěz své třídy, vícešampion kategorie minishetlands, šampion mladých. Halstock Gobstopper - vítěz své třídy, šampion kategorie minishetlands, šampion výstavy.

23. 07. 2009
Právě jsme se vrátili z několikadenní návštěvy renomovaných skotských hřebčínů Transy, Harvviestoun, Waulkmill a Wells. Tyto hřebčíny se již po několik generací zabývají chovem shetland pony v originálním typu. Kromě toho jsme navštívili i hřebčín Ardanbeag (minishetlandi) a výstavu Great Eccleston Show.

20. 06. 2009
Zúčastnili jsme se II. Moravské výstavy Shetland Pony v Rosicích u Brna. Akce byla velmi vydařená a my jsme si přivezli hned několik cen. Halstock Gobstopper, Chew Valley Iris a Scotty Permoník získali první místo ve své kategorii. Gobík se stal šampionem a Iris vícešampionkou minishetlandů. A na závěr nás Gobík potěšil ještě jednou, když se v silné konkurenci stal vícešampionem celé výstavy.

11. 06. 2009
Dnes jsme se dočkali našeho posledního letošního hříbátka. Palomino klisna britského původu Merriville Amanda nám udělala radost krásnou kobylkou stejně atraktivní barvy (palomino), jako je sama. Klisnička je po Pico a dostala jméno Andante Permonik.

22. 05. 2009
Třetí hříbátko v pořadí je opět hřebeček. Tentokrát je jeho matkou mladá nadějná klisna Chew Valley Iris a otcem její stájový kolega Chew Valley Sonny, oba importovaní jako hříbata z Velké Británie. Hřebeček dostal jméno Scotty.

16. 05.2 009
Halstock Anita, která byla v loňském roce zapůjčena na ježdění čtyřleté Karolínce Ungrové, se společně se svou malou jezdkyní účastnila v barvách našeho hřebčína v rámci výstavy Valeč 2009 výstavní soutěže pro nejmenší, Lead Reinu. Naše "reprezentantky" nám udělaly velkou radost, když se v opravdu silné třídě (8 účastníků), umístily na krásném 1. místě.

09. 05. 2009
Dnes jsme se dočkali dalšího krásného a hlavně zdravého hříbátka - hřebečka. Hříbátko je z importované klisny holandského původu Nancy v. stal de Hestert po hřebci Pico. Pojmenovali jsme ho Patriot.

04. 04. 2009
Zúčastnili jsme se "Jarní výstavy shetland pony" v krásném prostředí Zemského hřebčince Písku. Pico s přehledem zvítězil ve své kategorii a získal pro náš hřebčín i titul vícešampiona celé výstavy. Apassionáta se umístila na 3. místě ve své kategorii.

02. 03. 2009
Dnes jsme přivítali náš první letošní přírůstek. Marche vd Hegelsom se narodila krásná kobylka po Chew Valley Sonny. Dostala jméno Mystery a má se čile k světu

28. 12. 2008
Dnes dorazila do našeho hřebčína nová "posila" z Velké Británie. Jedná se o dvouletou klisničku minishetland, kterou jsme zakoupili ve skotském hřebčíně Myreton během naší listopadové návštěvy Skotska.

Zpět